Tikka Slutstyckshandtag - Bumper
Uppgradera din Tikka med RHS slutstyckshandtag och förbättrad slutstycksknopp för ett mer exklusivt utseende, bättre grepp och ökad känsla vid repetering. Välj mellan rak eller böjd modell samt höger- eller vänsterutförande för att skapa en lösning som passar dig och din Tikka perfekt.
Slutstycksknopp - Bumper
Med sin ergonomiska utformning ger Bumper ett naturligt och stabilt grepp som fungerar lika bra för stora som små händer, även när handskar används. stabilt och bekvämt grepp. Tillverkad i höghållfast aluminium, hårdanodiserad i svart matt, med små fördjupningar för ett säkert grepp och en modern, stilren design som kombinerar funktion och estetik. En pålitlig detalj som alltid kommer ge fördel.
Slutstyckshandtaget finns i flera utföranden:
- Polerat rostfritt stål
- Polerad mässing
- Rak eller böjd modell (Ej i-kryssad ruta = rak modell)
- Höger- eller vänsterutförande
- Rostfritt stål som blästrats och därefter Cerakote-behandlats i Armor Black för en slitstark och exklusiv matt finish
Specifikationer
- Handtaget passar Tikka : T3 / T3X / CTR / TACT A1
- Material / Knopp : Alu - Hård Anodiserad (Typ III) - Matt svart
- Material / Handtag : Rostfritt stål / Polerad - Rostfritt stål / Cerakote Matt Svart - Mässing / Polerad
"Vår hemlighet för överlägsen kvalitet till oslagbara priser?
- RHS varumärke har sin grund i ett moderbolag som är en CNC-mekanisk verkstad.
- Genom att skippa dyra marknadsföringskampanjer låter vi kvaliteten tala för sig själv och återinvesterar besparingarna i våra kunder
- Vi använder oss av smarta förpackningslösningar som passar många produkter.
- All design och utveckling sker helt i egen regi👑📯🇸🇪